Μαρ17

Οι 3 Πρώτοι του Μπλόκου ανά κατηγορία και Ευχαριστίες

 ΜΠΛΟΚΟ ΚΑΛΟΓΡΕΖΑΣ

 ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

 

 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ 1.500 ΜΕΤΡΩΝ

 
 

ΑΝΔΡΕΣ

ΠΡΩΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ: Σταυρόπουλος Μανώλης (Γ.Σ. Κερατσινίου) 5.10.09

 

9 – 10 ετών:

1) Μπάρμπας Φ. (Αστέρας Αιγάλεω) 6.05.53,2) Παπαδημητρίου Ν. (ΑΕΚ) 6.08.15, 3) Σουκιούρογλου Ν. (Ποσειδώνας Λαυρεωτικής) 6.28.70

 

11 – 12 ετών:

1) Παπαϊωάννου Πέτρος (ΑΟ Γλυφάδας) 5.39.57,  2) Σιμόπουλος Π. (ΑΟ Γλυφάδας) 6.06.89,  3) Παναγιωτίδης Ε. (Ποσειδώνας Λαυρεωτικής) 6.09.62

 

13 – 14 ετών:

1) Κοντογιάννης Παν. (Ποσειδώνας Λαυρεωτικής) 5.48.95, 2) Καρανίκας Αθ. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 6.37.38, 3) Μαλισιόβας Ιωάν. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 6.40.87

 

15 – 16 ετών:

1) Ρουστάς Αθ. (Ανατολή Ν. Ιωνίαςς) 5.16.19, 2) Κουφάκος Χάρης (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 5.19.26, 3) Φιλτισάκος Στάθης (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 5.20.93

 

17 – 19 ετών:

1) Ρήγας Κων. (1ο Λύκειο Ηρακλείου)5.31.34, 2) Φωτόπουλος Γ. (Εκπ. Όμιλος Ιπποκράτειος) 6.23.79, 3) Χολέβας Ιωάν. (Εκπ. Όμιλος Ιπποκράτειος) 6.38.20

 

20 και άνω:

1) Κεχαγιάς Χρ. (Κεχαγιάς running) 5.11.42, 2) Ρηγόπουλος Φ. (ΣΕΒΑΣ) 5.41.07, 3) Μακ Γκάουαν (URBAN TRAIL) 5.57.24

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Γούπου Τάνια (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 6.04.60

 

9 – 10 ετών:

1)Σαραντίδη Λ. (Α.Ο. Γλυφάδας) 6.45.85, 2) Σχίζα Αικ. (Α.Ο. Γλυφάδας) 7.19.60, 3) Τσατσούλη Αφρ. (Α.Ο. Γλυφάδας) 7.34.72

 

11 – 12 ετών:

1) Βασιλείου Βασιλ. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 6.40.18, 2) Κρόκου Αν. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 7.10.60, 3) Μαρκαντάση Ευαγ. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 7.11.96

 

13 – 14 ετών:

1) Αυγέρη Στέλλα (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 6.30.27, 2) Λάμπρου Αικ. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 6.31.23, 3) Μακαντάση Μάρθα 6.32.69

 

15 – 16 ετών:

1) Χειλά Νικ. (ΓΑΣ Καματερού) 6.26.98, 2) Τσιότρα Ειρ. 7.05.86, 3) Δάφνη Μ. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 8.24.91

 

17 – 19 ετών:

1) Μαλλιά Μαρκ. (Εκπ. Όμ. Ιπποκράτειος) 9.06.51, 2) Παπαϊωάννου Σέβη 10.14.77, 3) Τζιαμουράνη Ελ. (Εκπ. Όμ. Ιπποκράτειος) 10.15.58

 

20 και άνω:

1) Βέρση Μ.-Τ. (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 7.05.14, 2) Ραφτάκη Αγγ. Εκπ. Όμ. Ιπποκράτειος 7.09.51, 3) Λινού Ευρ. (Glifada Athl.) 7.38.58

 

 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ 10.000 ΜΕΤΡΩΝ

 

ΑΝΔΡΕΣ

ΠΡΩΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ: Μπακατσέλος Διομήδης (Α.Ο. Μυκόνου) 35.32

 

18 – 19 ετών:

1) Παναγής Νικ. (Βέλος Παλ. Φαλήρου) 41.19

 

20 – 29 ετών:

1) Πιπέρης Αλ. (Ολυμπιακός) 36.26, 2) Στροφύλλας Ηλ. . (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 39,30, 3) Ρότσι Έριον (3ο Εσπ. ΕΠΑΛ) 47,47,

 

30 – 39 ετών:

1) Στώικος Θωμ. (Πυροσβεστικό Σώμα) 36.05, 2) Παπαγεωργίου Γ. (Σύλ. Δρ. ΚΟΝΥΚΕΡ) 37.10, 3) Φορμόζης Δημ. . (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 37,59

 

40 – 49 ετών:

1) Μέξας Γ. ( Wind Running) 37.11, 2) Gangbauer G. 38.09, 3) Καραβασίλης Βλ. (Τελμησός  Ν. Μάκρης-Μαραθώνα) 38.25

 

50 – 59 ετών:

1) Μάλλιαρης Γ. (ΣΑΚΑ-ΣΔΥΑ-ΣΕΒΑΣ) 39.38 2) Ψαρογιάννης Γ. (Δρομέας Αμαρουσίου) 40.47 3) Κομματάς Κων. . (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 41.21

 

60 – 69 ετών:

1) Μακροδημήτρης Γ. 44.00, 2) Κλουβάτος Μάκης . (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 45.06, 3) Μήτσιος Γ. 45.17

 

70 και άνω :

1) Προυσινούδης Αλ. (Απόλλων Δυτ. Αττικής) 52.05, 2) Γερμακόπουλος Ιωάν. (Ολύμπιοι) 52.37, 3) Κατσούλης Δημ. (ΣΔΥ Πειραιά) 54.00

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Γαντζούδη Πόπη (ΓΑΣ Ιλισός) 43.21

 

18 – 19 ετών:

1) Καμινιώτη Ευθ. 1:12.53

 

20 – 29 ετών:

1) Καρέλου Βίκη (ΣΔΥ Πειραιά)59.52 , 2) Γραμματικού Αν. 1:01.08 3) Πισκιούλη Ζωή 1:01.19

 

30 – 39 ετών:

1) Ζαχαριά Εύη (Marathon Club) 44.10, 2) Χριστάκη Ειρ. (XAMOS) 47.37, 3) Ντεβετζή Αν. 47.47

 

40 – 49 ετών:

1) Κασίμη Σοφία (ΦΛΟΓΑ – Απόλλων Δυτ. Αττ.) 44.04 2) Αναγνωστοπούλου Βίκη  . (ΦΛΟΓΑ -Ανατολή Ν. Ιωνίας) 54.23, 3) Ντάτση Αλ. (Δημ. Εν. Λημνίων) 55.13

 

50 – 59 ετών:

1) Γκερδούκη Ελευθ. 49.21, 2) Τζιάκα Γιούλα (ΣΔΥ Πειραιά) 52.53, 3) Παπασταθοπούλου Ελπ. 54.09

 

60 και άνω:

1) Μιχαλογιαννάκη Μανωλία (ΣΔΥ Αθήνας) 1:10.53, 2) Μονογιού Βασιλ. 1:14.00, 3) Προκοπίου Φανή (Τελμησσός Ν. Μάκρης) 1:22.37

 

   Στον αγώνα συμμετείχαν και τερμάτισαν: ο Παρoλυμπιονίκης τυφλός Μαραθωνοδρόμος Στέργιος Σιούτης σε 49.11 με συνοδό του τον Παύλο Διακουμάκο  και η τυφλή Μαραθωνοδρόμος Κική Ισπαχανίδου σε χρόνο 1:11.07 με συνοδό της τον Δημήτρη Ραφτόπουλο.

    Το «Έπαθλο στον αθλητή που δεν νίκησε» απονεμήθηκε μετά από κλήρωση στο δρομέα των 10.000 μ. Ζώτα Γιώργο του Α.Κ.Ο. Λιβαδιάς.

Μεγαλύτερος σε ηλικία ήταν ο αειθαλής Στέλιος Πρασσάς που τερμάτισε σε χρόνο 1:07.46.

Κλείνοντας ο ΑΓΣ «ΑΝΑΤΟΛΗ» Ν. Ιωνίας ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ τους εθελοντές των Συλλόγων, φορέων και μεμονωμένα άτομα της Νέας Ιωνίας (φίλους του Συλλόγου), που πρόσφεραν πολλαπλές υπηρεσίες το πρωινό αυτό της Κυριακής 15.3.2015, για την επιτυχία των αγώνων. Ο Σύλλογος κρίνει και οφείλει να αναφέρει τα στοιχεία όλων αυτών των εθελοντών (κατ’ αλφαβητική σειρά):

Α.Ο. Περισσού, Αθανασιάδης Θωμάς, Αντωνιάδης Νίκος, Βασιλάκης Γιώργος, Βασιλάκη Χρύσα, Γεωργιάδου Φούλβια, Γεωργούδης Δημήτρης, Εμβαλωμένος Βαγγέλης, Εμβαλωμένου Βίλη, Εμμανουηλίδου Γιώτα, Ένωση Συλλόγων Γονέων, Ζαράνη Ρένα, Ιωαννίδου Έφη, Κουφάκου Σέβη, Κριωνάς Σωτήρης, Μαυροδόντης Βαγγέλης, Μήτσης Δημήτρης, Παλαίμαχοι Ποδοσφαιριστές, Παπαδόπουλος Πρόδρομος, Πηλιχός Νίκος, Πηλιχού Κική, Πολίτες για την προστασία του περιβάλλοντος, Ρουμελιώτικη Εστία, Σύλλογος Γονέων 4ου Δημοτικού, Σύλλογος Γονέων 16ου Δημοτικού, Σύλλογος Γονέων 4ου Λυκείου,  Σύλλογος Ινεπολιτών, Σύλλογος Καππαδοκών,  Σύλλογος Φίλων «Η αλληλεγγύη», Τζατζιμάκης Μανώλης, Φτούλης Δημήτρης, Φυσιολατρικός Όμιλος, Χαντζίκος Λάμπρος, Χατζηκων/νίδης Βαγγέλης, Χορταργιά Ελένη και ο νοσηλευτής της Αγίας Όλγας κ. Παγκράτης.

    Ιδιαίτερες ευχαριστίες για τη χορηγία της Coca Cola Τρία Έψιλον, για την Ομάδα κρουστών QUILOMPO, την Τροχαία και τα Αστυνομικά Τμήματα Ν. Ιωνίας και Περισσού.

 Και φυσικά στις επάλξεις ήταν το Διοικητικό Συμβούλιο και οι προπονητές της ΑΝΑΤΟΛΗΣ, όλοι οι γυμναστές και μέλη του ΔΣ του Ο.Π.Α.Ν.

 Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν: ο Δήμαρχος κ. Γκότσης, ο Πρόεδρος του ΟΠΑΝ κ. Αμανατίδης, η Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ. Αυλωνίτου,  οι Δημοτικοί Σύμβουλοι: κ. Λαζαρίδης, κ. Τσομπανίδης, κ. Καρυπίδης,  ο Αντιπρόεδρος του ΟΠΑΝ κ. Κωστιδάκης, η Πρόεδρος του Συλλόγου για την προστασία του περιβάλλοντος, ο Πρόεδρος των Ηπειρωτών κ. Κοντοστέργιος, ο υπεύθυνος της ομάδας των Εθελοντών Σαμαρειτών του Ε.Ε.Σ. κ. Βερεσές, ο Πρόεδρος του Συλλόγου «Τελμησσός Ν. Μάκρης – Μαραθώνα (που κατέθεσε και στεφάνι στο μνημείο των εκτελεσμένων στο Μπλόκο), κ. Καραβασίλης, ο Πρόεδρος της Ένωσης Συλλόγων γονέων κ. Σταθόπουλος,ο Γ.Γ. του Σ.Δ.Υ. Πειραιά κ. Χατζηαγγέλου.

 

 

 

 

 

 

Προετοιμασία για Στρατιωτικές Σχολές και ΤΕΦΑΑ

ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

agonas dromou 2019 1

Εδώ μπορείτε να δείτε την προκήρυξη του αγώνα:

5ος Αγώνας "Στις Γειτονιές των Μικρασιατών Προσφύγων"

Copyright © ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗ 2013. All Rights Reserved.